Saturday, July 14, 2007
probleme de vara...
e atat de ciudat... credeam ca vara asta va i altfEl.. va fi mai vesela... mai iubitoare... nu stiu cum sa reactionez.. cum sa procedez.. nu mam asteptat la asta..e o lovitura destul de grea pentru mine.. mama nu ezita nici un moment sa ma critice si sami gaseasca defectele..sau greselile...tata mA sprijina si el cat poate dar Are destule greutati..si cu mine cred ca ar ajunge la spitalul de nebuni... toti pritenii mei(.. daca asa se pot numi).. au telefoanele inchise ori nu au timp de tampeniile mele... ieri nu vroiam sa ma mai trezesc din pat..toti sunt bucurosi..vacanta.. .. de ce toate se intampla cat sunt si eu bucuroasa.. ma simt pierduta in neant...azi vroiam sa ma arunc apa si sa nu mai ies de acolo.... e ciudat cum deodata totul se naruie...peste o saptamana vin acasa.. ma cuprinde tristetea.. iar stres.. iar ciuda..iar o alta masca... maine am o groaza de treaba.. gatit.. curat... vopsit... numai vacanta nu e asta... ce bine miar fi prins acum calatoria la paris.. merg in necunoscut.... tot viitorul meu se va schimba in functie de mine nici nu mai stiu ce imi doresc ce idealuri am....oare ce sa fac? cum sa o scot la capat? cum sa ies din stare asta? cum sa ies din problema asta?cum sa devin mai sigura pe mineß?..mii de intrebari in sufletul meu.. acum nu am timp de nimic alceva decat de viitorul meu.. ma simt un pic abandonata.. un pic lasata in voia sorti..sunt prea purtata de vant..e dificil.. poate pare absurd..sunt deziluzionata..sunt in depresie.. imi doream alceva..dar poate tot raul e spre bine... sper..imi doresc.. sa pot iesi cu fruntea sus din toate problememe si sa renasc..simt nevoie sa renasc.. sa fiu.. nu stiu ce vreau sa fiu..HAOS
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment