Acum o luna spuneam ca:"Zambetul e cheia zilei!"...iar acum ma consider ipocrta..nici eu n reusesc acest lucru..nu mai reusesc sa zambesc..oricat as incerca....Ma simt uitata intr-un dulap..pe care s-a pus praful...si sunt o fiinta efera..ma doare aceasta nepasare de care sunt inconjurata....acum regret multe clipe..multe decizii...Mi-e dor de jucarii ..de copilarie....atunci cand tot universul era al meu si nimic sau nimeni nu ma fura din lumea fericiri..imi placea sa fac oamenii sa rada...imi placea sa fiu privita..acum prefer sa ma ascnd intr-un colt si sa stau nemiscata...numai cu gandurile mele...
Prietenii incerca sa imi patrunda din nou trupul...dar sunt pierduta ...m-am inchis in mine odata cu tacerea eterna....Mi-e frica....Mi-e dor..Mi-e prea cald....Sunt prea plictisita....Vreau NOUL MEU!
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment